Lunární Kalendář

V našem lunární kalendáři se dozvíte o obecném působení polohy měsíce na naše chování, a to až na měsíc dopředu. Také se dozvíte, které části těla / orgány jsou v těchto dnech citlivější.

15:55
14:40
03:10
23.5.

23.5.11:25 - Měsíc ve Střelci:

23.5.15:55 - Úplněk - symbolizuje vyvrcholení či dokončování. V tyto dny náš metabolismus pracuje nejpomaleji, špatně se hojí rány a pociťujeme vyčerpání. Měsíc také negativně působí na naši psychiku a způsobuje náladovost.

Těmto dnům vládne energie přinášející klid a optimismus. Často se však objevuje pocit, že člověk dlouho nevydrží na jednom místě. Touha cestovat a objevovat vše nové, vzdělávat se a poznávat, je velká. Nebude chybět ani energie do sportu, avšak můžete se potýkat s jistou tězkopádností a vnitřní frustrací. 

Dařit se vám bude také v komunikaci. V ostatních budete podněcovat intelekt, budete je nutit přemýšlet a vštěpovat jim vaše poznatky. Těmito dovednostmi si můžete přilepšit hlavně v zaměstnání. Při jednání s limi však v těchto dnech raději nebuďte příliš upřímní.

Střelec vládne boků a stehnům, stehenní kosti, kyčelním tepnám a žílám, sedacímu nervu; tím i Měsíc ve Střelci způsobuje revmatismus a onemocnění kyčelního kloubu. Je také známo, že toto znamení zvěrokruhu má vliv na zlomené kosti. Detox jater se nedoporučuje, stejně jako operace žil a kapilár. Vyhněte se delším procházkám a namáháni nohou. Vyhněte se tuku a těžkým potravinám.

25.5.17:37 - Měsíc v Kozorohu >>

25.5.17:37 - Měsíc v Kozorohu:

V těchto dnech můžeme očekávat pozitivní energii v oblasti zaměstnání i obchodu. Toto umístění propůjčuje vysokou míru disciplinovanosti, a vám tak nebude dělat problém dodržovat pravidla a efektivně si organizovat své záležitosti. Emoce teď stojí stranou, a do popředí se dostává materialismus. Dosahování cílů tak pro vás bude jednodušší. Nenecháte se zaskočit ani kritikou, i té jste schopni využít ve svůj prospěch.

Ostatní lidé si možná mohou stěžovat, že jste v těchto dnech příliš odtažití a úzkoprsí. Vy ale zkrátka netoužíte po ničem, co vás rozptyluje.

Kozoroh má vliv na pokožku a kolena, ale má také reflexní účinek na žaludek, který se řídí opačným znamením zvěrokruhu - Rakem. Proto Měsíc v Kozorohu způsobuje ekzém a další kožní onemocnění, ale také zažívací poruchy. Vyhněte se fyzické zátěži, zejména páteře a kostí, které se stávají křehkými.

27.5.22:45 - Měsíc ve Vodnáři >>

27.5.22:45 - Měsíc ve Vodnáři:

Nevýhodou energie těchto dnů může být fakt, že je spíše samotářská. Více něž po společnosti lidí tak budete toužit po společnosti vašich myšlenek a vzdělávání. V krajním případě na přemíru lidského kontaktu můžete reagovat až chladným, netečným a odměřeným chováním. Ostatní takové vaše počínání možná nechápou, ale to vy po nich ani nevyžadujete. Dost dobře se zabavíte i sami.

Pokud pocítíte zájem o aktuální dění, uvažujte i nad budoucností a naplánujte si například pracovní projekty. Díky pozitivní energii se ve vaší hlavě rodí sousta nápadů. Zkuste se zklidnit a naslouchat skryté inspiraci.

Vodnář vládne kotníkům, a celkově končetinám od kolen po kotníky. Vyhněte se delším procházkám, výletům a namáhání nohou, i nervovému napětí systému. Nedoporučuje se – chirurgické zákroky na nohách a kloubech, stejně jako operace na smyslových orgánů, zejména očí.

30.5.02:32 - Měsích v Rybách >>

30.5.02:32 - Měsích v Rybách:

30.5.19:13 - Poslední čtvrť - tedy ubývající Měsíc symbolizuje zklidnění či obnovení. Růst (zahrada) a vývoj (kariéra) je sice zpomalen, ale vše se čistí, zotavuje a regeneruje.

V těchto dnech můžeme očekávat energii v oblasti fantazie, která bude nevyhnutelně pracovat na plné obrátky. Rozum tak často ztrácí nadvládu – a to právě na úkor emocí. Velmi výrazně se u vás teď může projevovat empatie. Nebude vám dělat problém vcítit se do širokého spektra lidí. Nevýhodou však je, že pak často zapomínáte na svá vlastní dilemata a problémy.

Díky energii, kterou na nás Měsíc v Rybách působí, dokážete být také velmi pohostinní a vytvořit tak velmi klidnou a příjemnou atmosféru. Nejlépe této vlastnosti využijete v rodinném kruhu.

Ryba vládne nohám a prstům na nohou. Má také reflexní účinek na břišní oblasti, která se řídí opačným znamením zvěrokruhu, jímž je Panna. Proto tedy Měsíc v tomto znamení naznačuje potíže s nohami a jejich deformity. Vytváří také touhu po alkoholu či drogách, které mohou vyústit v delirium. Snažte se chodit méně a noste jen pohodlné boty. Tělo se stává v tomto období citlivějším, takže všechno, co přijmeme (alkohol, kofein, a léky) může mít mnohem silnější účinek.

1.6.05:28 - Měsíc v Beranu >>

1.6.05:28 - Měsíc v Beranu:

Energie těchto dnů s sebou přináší neklid. Život běží rychlým tempem, což vás baví, avšak na druhou stranu toužíte hodit vše za hlavu a relaxovat. Může se objevit dilema, kvůli kterému zůstanete o krok pozadu za aktuálním děním.

Možná se také stane, že v „zápalu boje“ se vyčerpáte dříve, než si to stihnete uvědomit. Díky odhodlanosti vaší mysli i duše -  díky působení Měsíce v Beranu, se však dokážete z jakýchkoliv traumat rychle zotavit a nabrat síly. Tyto dny vám znovu přinesou chuť se s nadšením vrhnout do všeho nového. 

Beran vládne hlavě a různým orgánům v rámci hlavy – např. očím. Postavení Měsíce v tomto znamení se bude odrážet v oblasti hlavy, produkovat bolesti, neuralgii nebo onemocnění mozku. Měli byste se vyhnout obtížné a stresující práci. Je lepší trávit čas odpočinkem.

3.6.07:56 - Měsíc v Býku >>

3.6.07:56 - Měsíc v Býku:

Ve dnech, kdy je Měsíc v Býku, na nás působí poněkud nervózní energie. Věci nám vyhovují tak, jak jsou nastaveny nyní. Na ostatní, kteří se snaží něco změnit (byť k lepšímu), či mají inovativní názory, tak pohlížíme často s obavou.

Můžete mít také problémy s vlastní identitou. Seberealizaci totiž hledáte v materiálním zajištění, avšak stále necítíte, že by vám to přinášelo nějaké uspokojení. 

Vaší výhodou v těchto dnech je pozitivní energie v oblasti empatie, proto se s vámi ostatní lidé budou cítit velmi dobře.

Býk vládne v oblasti krku, uší a týlní oblast. Choroby, na které jsou tyto oblasti háklivé, jsou: struma, záškrt a mrtvice. Jak každé znamení vždy vytváří zpětnou reakci proti druhému, může se při měsíci v Býku produkovat zácpa nebo nepravidelná menstruace. Dávejte pozor, abyste příliš nenamáhali krční svalstvo, nebo nechytili chřipku.

5.6.10:38 - Měsíc v Blížencích >>

5.6.10:38 - Měsíc v Blížencích:

6.6.14:40 - Novoluní - symbolizuje přechod mezi únavou a přílivem nové energie. Přicházejí nové myšlenky, kterým je třeba určit směr a nepodlehnout strachu. Využijte tento příliv inspirace či vzrušení pozitivně a udělejte si plán.

Působit na nás v těchto dnech bude energie toužící po společnosti druhých lidí. Rádi budete komunikovat, ale také naslouchat. Často dokážete během krátkého okamžiku pochopit a vyhovět potřebám jedinců ve svém okolí. Takové vlastnosti jsou teď v kurzu, proto se můžete těšit oblíbenosti v kolektivu.

Ve stresových situacích však přichází tendence se pod vlivem Měsíce chovat nerozhodně a mít tak problém dostát svým závazkům. Mohou se vyskytnou pocity, jako byste se nemohli zbavit vnitřního neklidu. Vaše nitro a vnější svět spolu jakoby soupeří a přetlačují se o nadřazenost.

Blíženci vládnou pažím a rukám, ovlivňují také plíce a horní žebra, a proto Měsíc v tomto znamení může vést k plicnímu onemocnění, zápalu plic, zánětu průdušek nebo astma. Měli byste trávit více času venku, na čerstvém vzduchu, ale vhodně oblečeni. Nesnažte se zvedat těžké předměty.

7.6.14:42 - Měsíc v Raku >>

7.6.14:42 - Měsíc v Raku:

Ve dnech, kdy se Měsíc náchází v Raku, budeme možná citlivější než obvykle. Aktuální energie přikládá velkou váhu rodině a domovu, právě tam se teď cítíte nejlépe. Vy sami se můžete podílet na vytváření příjemné a útulné atmosféry, což má pozitivní vliv také na ostatní rodinné příslušníky.

Neměli byste na nějakém člověku příliš křečovitě lpět a viset, mohl by si to špatně vyložit. Po citové újmě, kterou byste si takovým odmítnutím pravděpodobně způsobili, by vám trvalo velmi dlouho se s tím vyrovnat. 

Rak vládne jícnu, žaludku, slinivce, horní části jater, a hrudníku, proto tedy i Měsíc v Raku produkují zažívací potíže, plynatost, kašel, škytavku, vodnatost, dokonce i hysterii, a žlučové kameny. Efektivní budou procedury zahrnující nohy, stejně jako stomatologický zákrok.

9.6.21:29 - Měsíc ve Lvu >>

9.6.21:29 - Měsíc ve Lvu:

Působí na nás energie podporující tvorbu hodnot a budování, na které budete posléze hrdí a za které si vyslouží pochvalu. Tyto dny jsou ideální ke společenským akcím či na rande.

Vaše city teď budou silnější, a to jak k ostatním, tak i k vaší osobě. Čas od času zkrátka potřebujete slyšet nějakou chválu, a tak když o vás zrovna nemluví jiní, nebojíte se vzít to do vlastních rukou. V těchto dnech však můžete působit až samolibě, když se necháte unést světským pokušením.

Lev ovládá srdce, míchu, a aortu, a proto je Měsíc ve Lvu příčinou regurgitace, mdlob, aneurysmatu a zakřivení páteře, také artero-sklerózy, překrvení a anémie. Vyhněte se napětí a stresu. Efektivní budou procedury léčící oči a nohy.

12.6.07:38 - Měsíc v Panně >>

12.6.07:38 - Měsíc v Panně:

14.6.07:19 - První čtvrť - tedy přibývající Měsíc symbolizuje období vhodné pro rozvoj osobnosti, budování a dosahování cílů. Vše totiž roste a rozvíjí se.

Energie těchto dnů nám bohužel přinese dávku stresu. Typická bývá také stylizace se do role „mučedníka“. Prakticky to znamená, že se budete velmi do detailu zabývat problémy, které ostatní například odmítají řešit. 

Budeme nejspíše pociťovat smysl pro povinnost, soustředění a disciplínu. Pokud však vše nebude špalat podle plánu, můžete se potýkat s vlastní sebekritičností. Může se dostavit i pocit deprese a nespokojenosti se svým životem. Avšak sebedůvěra vám teď chybí, a proto zřejmě nebudete schopni nic změnit.

Panna vládne oblasti břicha, dolní části jater a sleziny, a proto Měsíc v Panně produkuje zánět pobřišnice, podvýživu, břišní tyfus a zánět slepého střeva. Doporučena je žaludeční dieta. Za každou cenu byste měli zabránit jakýmkoli operacím břicha a okolních oblastí. Efektivní budou procedury prováděné na nohou.

14.6.20:14 - Měsíc ve Vahách >>

14.6.20:14 - Měsíc ve Vahách:

V těchto dnech na nás působí společenská energie. To po čem teď toužíte je uznání, ale třeba i pochvala od ostatních lidí. Při dosahování vašich cílů a snaze mít se všemi přátelské a mírumilovné vztahy, se ale často neuhlídáte a stanete se příliš pochlebovačnými a vlezlými. To může poškodit vaši pověst.

Očekávat můžete také energii v oblasti kreativity – bude se nám dařit tvořit. Velmi vás bude naplňovat umění a obecně radost ze všeho krásného. Dobře vám také bude v harmonickém a pohodovém domově. 

Váhy vládnou ledvinám, bederní oblasti páteře, vazomotorickému systému a kůži, proto Měsíc v tomto znamení produkuje časté močení, nebo naopak potlačení moči a zánět močovodů, které spojují ledviny s močovým měchýřem, ekzémy a jiné kožní onemocnění. Zamezte nadměrné vystavování se chladu a sezení na zemi. Dieta je velmi důležité.

17.6.08:38 - Měsíc ve Štíru >>

17.6.08:38 - Měsíc ve Štíru:

Energie je v těchto dnech plna emocí. Často tak jednáme impulzivně či žárlivě, obzvláště pokud se cítíme jakkoliv ohroženi. Dá se to chápat jako jakýsi obranný mechanismus, vycházející z našeho podvědomí.

Změny teď budete nést poměrně těžce, proto pokud si to situace nevyžaduje nebo nejsou nutné, tak se jim snažte spíše vyhnout.

Tvrdohlavá energie a silná vůle naopak může pomoci v dosahování vytyčených cílů. V pocitu vítězství vám bude dobře. Pokud se ovšem objeví pochyby a zranitelnost, budete mít tendenci se uzavřít spíše do svého nitra a emočně se od ostatních distancovat.

Štír vládne oblastí močového měchýře, močové trubice a pohlavních orgánů obecně, i konečníku a oblasti sestupného tračníku, prostatě; proto tedy postavení Měsíce ve Štíru produkuje polypy, onemocnění dělohy a vaječníků, zvětšení prostaty a nepravidelnosti menstruace. Nevystavujte se chladu a vyvarujte se chirurgickým zákrokům v této oblasti. Dieta - méně jíst pikantní a těžké jídla, patří zelenina. Těhotné ženy by se měly vyvarovat jakéhokoli napětí.

19.6.18:30 - Měsíc ve Střelci >>

19.6.18:30 - Měsíc ve Střelci:

Těmto dnům vládne energie přinášející klid a optimismus. Často se však objevuje pocit, že člověk dlouho nevydrží na jednom místě. Touha cestovat a objevovat vše nové, vzdělávat se a poznávat, je velká. Nebude chybět ani energie do sportu, avšak můžete se potýkat s jistou tězkopádností a vnitřní frustrací. 

Dařit se vám bude také v komunikaci. V ostatních budete podněcovat intelekt, budete je nutit přemýšlet a vštěpovat jim vaše poznatky. Těmito dovednostmi si můžete přilepšit hlavně v zaměstnání. Při jednání s limi však v těchto dnech raději nebuďte příliš upřímní.

Střelec vládne boků a stehnům, stehenní kosti, kyčelním tepnám a žílám, sedacímu nervu; tím i Měsíc ve Střelci způsobuje revmatismus a onemocnění kyčelního kloubu. Je také známo, že toto znamení zvěrokruhu má vliv na zlomené kosti. Detox jater se nedoporučuje, stejně jako operace žil a kapilár. Vyhněte se delším procházkám a namáháni nohou. Vyhněte se tuku a těžkým potravinám.

22.6.01:08 - Měsíc v Kozorohu >>

22.6.01:08 - Měsíc v Kozorohu:

22.6.03:10 - Úplněk - symbolizuje vyvrcholení či dokončování. V tyto dny náš metabolismus pracuje nejpomaleji, špatně se hojí rány a pociťujeme vyčerpání. Měsíc také negativně působí na naši psychiku a způsobuje náladovost.

V těchto dnech můžeme očekávat pozitivní energii v oblasti zaměstnání i obchodu. Toto umístění propůjčuje vysokou míru disciplinovanosti, a vám tak nebude dělat problém dodržovat pravidla a efektivně si organizovat své záležitosti. Emoce teď stojí stranou, a do popředí se dostává materialismus. Dosahování cílů tak pro vás bude jednodušší. Nenecháte se zaskočit ani kritikou, i té jste schopni využít ve svůj prospěch.

Ostatní lidé si možná mohou stěžovat, že jste v těchto dnech příliš odtažití a úzkoprsí. Vy ale zkrátka netoužíte po ničem, co vás rozptyluje.

Kozoroh má vliv na pokožku a kolena, ale má také reflexní účinek na žaludek, který se řídí opačným znamením zvěrokruhu - Rakem. Proto Měsíc v Kozorohu způsobuje ekzém a další kožní onemocnění, ale také zažívací poruchy. Vyhněte se fyzické zátěži, zejména páteře a kostí, které se stávají křehkými.

24.6.05:15 - Měsíc ve Vodnáři >>

24.5.
25.5.
26.5.
27.5.
28.5.
29.5.
30.5.
31.5.
1.6.
2.6.
3.6.
4.6.
5.6.
6.6.
7.6.
8.6.
9.6.
10.6.
11.6.
12.6.
13.6.
14.6.
15.6.
16.6.
17.6.
18.6.
19.6.
20.6.
21.6.
22.6.
23.6.
24.6.
25.6.