Vodnář leden Horoskop 2025

Oduševnělý a romantický se smyslem pro experimentování

V lednu Vodnáři načerpají úplně novou energii, která je posune vpřed. Ačkoliv jsou stoupenci tohoto znamení spíše zdrženlivější v rozhodnutích, právě v tomto měsíci bude rozhodnost vaší silnou stránkou. Ke všemu přistoupíte s chladnou hlavou a nenecháte se ovládnout myšlenkami. Využijte toho například v práci, kde se příliš stresujete kvůli maličkostem a pak si svou práci nosíte domů. Díky tomu pak budete mít více času na svou rodinu a partnera, který již hoří nedočkavostí, aby s vámi mohl strávit volný víkend.

Na začátku nového roku a obzvláště v lednu budou vodnáři v moci Saturnu. Ten vám přinese neskutečnou vytrvalost v novoročních předsevzetích a spolehlivost co se týče dodržování slibů. Rodina se na vám tedy bude moci stoprocentně důvěřovat. Díky těmto vlastnostem budete dělat v seberozvoji velké pokroky a budete na sebe pyšní.
Bohužel vliv této planety s sebou také nese určitou zatvrzelost a konzervativnost. Pokud budete dělat nějaké zásadní rozhodnutí, nezapomínejte na to a nechte si poradit od někoho, jehož mysl je otevřenější než ta vaše.

<< Vodnář prosinec


Slunce v Kozorohu
21.12.10:14 - 19.1.20:52
j
21.12.
Slunce ve Vodnáři
19.1.21:52 - 18.2.10:59
k
19.1.

Toto období pro vás může být opět jakýmsi zpomalením ve vašich ambicích. Zřejmě budete cítit potřebu distancovat se od ostatních a uzavírat se do sebe. Toto může mít poté na následek například jednání ve vlastním prospěchu bez ohledu na jiné. Na své okolí zřejmě budete působit nepřístupně, v extrémních případech až lakomě nebo sobecky. Projeví se u vás také důkladnost, nebo puntičkářství, práce vás proto bude bavit a také budete schopni si při ní odpočinout.

V tomto období na ostatní budete působit velmi přátelsky a chápavě. Nebude vám dělat větší problém přizpůsobit se okolí, budete velmi tvární a elastičtí, avšak stále schopni zachovat si svůj vlastní názor a pokročilé intelektuální schopnosti. Možná na sobě budete pozorovat náhlé změny nálad. Jednou dokážete být vážní, podruhé zase společenští a veselí. Každopádně jdete rádi svou vlastní cestou a příliš se netrápíte tím, co si o vás lidé ve vašem okolí myslí.

Venuše ve Vodnáři
7.12.07:06 - 3.1.04:20
k
7.12.
Venuše v Rybách
3.1.05:20 - 4.2.08:52
l
3.1.

Toto období bude poněkud chladnější, co se týče lásky a mileneckých vztahů. Velké city však budete chovat k přátelům. V jejich společnosti vám pak bude nejlépe a budete si jich také náležitě vážit. Své povaze budete moci dát volný průběh. Vaše osobnost má v těchto dnech jakousi jiskru, která k vám přitahuje velké množství lidí. Jen dejte pozor, abyste se nezapletli se špatnými lidmi.

V tomto období se budete moci těsit z přízně ostatních lidí ve vašem okolí. Vaše mysl je otevřená, a tak je velmi snadné s vámi vyjít a najít společnou řeč. Na druhou stranu vám bude poněkud chybět schopnost se objektivně rozhodovat, a tak se můžete stát velmi snadno ovlivnitelnými. V extrémním případě se může také stát, že si vybudujete důvěru ke člověku, který vás později zneužije.

Merkur ve Střelci
2.11.20:05 - 8.1.11:20
i
2.11.
Merkur v Kozorohu
8.1.12:20 - 28.1.03:43
j
8.1.
Merkur ve Vodnáři
28.1.04:43 - 14.2.12:56
k
28.1.

V tomto období mohou být vaše morální aspekty velmi silné. Nejen proto se zřejmě rádi budete stylizovat do role soudce, pokud se octnete ve středu sporu dvou jiných jedinců. Ve svých myšlenkách si budete jistí a budete velkorysí, rádi však ostatní chvíli necháváte na pochybách, než jim sdělíte potřebné. Libovat si budete v komentování filosofických či politických záležitostí.

V tomto období toužíte po tom být respektováni, proto vás dokáže rozhodit, když vás někdo považuje za hlupáky. A tak raději než otevírat ústa bez příčiny, mlčíte a vyčkáváte, co se bude dít. Projevit se u vás díky vlivu tohoto přízemního umístění může také konzervativní myšlení, zpravidla pokud jde o vztahy, a suchý smysl pro humor.

V tomto období si nebudete brát příliš velké servítky. Nezáleží na okolnostech – zda se to hodí, či nikoliv. Vy budete pociťovat touhu stát si pevně za svým a za žádnou cenu neustoupit. Tímto přístupem se však můžete v komunikaci dostat do problémů. Každopádně se ale nebudete bát nazývat věci pravými jmény. Lidé za vámi rádi přijdou pro upřímnou radu.

Mars ve Lvu
4.11.05:13 - 6.1.11:34
e
4.11.
Mars v Raku
6.1.12:34 - 18.4.06:15
d
6.1.

Toto období přináší spoustu fyzické energie, ale i pevné duševní zdraví. S běžnými denními problémy se tak teď dokážete vypořádat hravě. S vaší šikovností však přichází potřeba uznání vaší osoby. Zde je třeba zpozornět, protože tady už může docházet ke konfliktu. Sebevědomí vám rozhodně nechybí, avšak na druhé straně někdy můžete postrádat zdravou sebe-kritičnost.

V tomto období by vaše energie měla směřovat hlavně k vašim blízkým, nebo k domovu – čili k zázemí, které společně vytváříte. Zde se také nejvíce v těchto dnech projeví vaše ochranářské sklony. Ve stresových situacích se zřejmě uchýlíte k obrannému postoji. Pokud emoce budete dusit v sobě, může to vést až k hořkosti a nepodložené zlobě.