Měsíc v Beranu

Měsíc: charakterizuje nitro, duši, vnitřní já či podvědomí a pod jeho vlivem se tak jedinec stává plachým, uzavřeným, citlivým

Beran: Tento zrozenec ohnivého znamení vyčnívá svou vnitřní ale i vnější silou. Jeho pl...

Jedinci, kteří mají Měsíc umístěn v Beranu jsou silné osobnosti, i když to nedávají najevo. Často jsou se sebou spokojeni, plní elánu – ať už se jedná o sport či zaměstnání nebo lásku, vždy jsou z počátku odhodláni bojovat „do posledního dechu“. Všechny překážky se tak snaží překonat co nejdříve. Trpělivost totiž není jejich silnou stránkou. Střídat se u nich mohou i rychlé změny nálad.

Člověk s měsícem v Beranu má často potřebu ochraňovat ostatní. Pokud se tedy ocitnete v nesnázích a strádáte, můžete očekávat, že vám přispěchá na pomoc a bude vás před ostatními bránit.  

Ve stresu je však vaším hlavním rysem netrpělivost, a tendence brát si vyřčené věci příliš osobně a urazit se. Můžete se tak stát až nedůtklivými.


Energie těchto dnů s sebou přináší neklid. Život běží rychlým tempem, což vás baví, avšak na druhou stranu toužíte hodit vše za hlavu a relaxovat. Může se objevit dilema, kvůli kterému zůstanete o krok pozadu za aktuálním děním.

Možná se také stane, že v „zápalu boje“ se vyčerpáte dříve, než si to stihnete uvědomit. Díky odhodlanosti vaší mysli i duše -  díky působení Měsíce v Beranu, se však dokážete z jakýchkoliv traumat rychle zotavit a nabrat síly. Tyto dny vám znovu přinesou chuť se s nadšením vrhnout do všeho nového.