Lev prosinec Horoskop 2024

Odvaha, sebejistota, průbojnost a otevřenost

Prosinec se pro lvy ponese v duchu vánoční pohody. Veškerou práci můžete hodit za hlavu, jelikož vám nezbývají žádné resty a můžete se v klidu soustředit na nakupování dárků a přípravy na svátky. Po dlouhé době se uvidíte s rodinou, věnujte jim tedy patřičnou pozornost a vyslechněte je, budou vám za to vděční. Během tohoto období vám vaše fantazie nedá spát a budete mít potřebu se nějak realizovat. Výborně vám to půjde s dětmi, tak pokud ještě nemáte svoje, nabídněte hlídání v rodině nebo svým kamarádům.  

V prosinci na lvy bude působit Saturn ve vodnáři a vy budete své jednání zakládat na rodině. O svátcích budete velice konzervativní a budete se snažit zachovat všechny tradice. To vám pomůže zachovat klid a bude to mít blahodárný vliv zejména na vaše děti a váš partner vám za to bude nesmírně vděčný.
V první polovině měsíce se vyhýbejte fyzické námaze a dlouhému pobytu venku, protože budete náchylní na onemocnění plic. I obyčejná chřipka by vás mohla složit a pokazit vám tak radost z Vánoc.

<< Lev listopad


Slunce ve Střelci
21.11.20:49 - 21.12.10:13
i
21.11.
Slunce v Kozorohu
21.12.11:13 - 19.1.20:52
j
21.12.

V tomto období si zaručeně užijete klidu. Vaše nálada bude nejspíše velmi pozitivní a optimistická. Váš projev ve společnosti bude velmi sofistikovaný, zdravě sebevědomý dokonce i intelektuální. Vidina budoucího úspěchu povede vaše činy tou správnou cestou. Díky vysoké disciplíně teď můžete vynikat například ve sportu. Brzdit vás však v jistém ohledu může touha rozhodovat se citem a ne rozumem. Dobře se budete cítit ve stabilním vztahu či v rodině. Je to ideální prostředí i pro seberealizaci.

Toto období pro vás může být opět jakýmsi zpomalením ve vašich ambicích. Zřejmě budete cítit potřebu distancovat se od ostatních a uzavírat se do sebe. Toto může mít poté na následek například jednání ve vlastním prospěchu bez ohledu na jiné. Na své okolí zřejmě budete působit nepřístupně, v extrémních případech až lakomě nebo sobecky. Projeví se u vás také důkladnost, nebo puntičkářství, práce vás proto bude bavit a také budete schopni si při ní odpočinout.

Venuše v Kozorohu
11.11.19:14 - 7.12.07:06
j
11.11.
Venuše ve Vodnáři
7.12.08:06 - 3.1.04:19
k
7.12.

V tomto období budete pravděpodobně cítit podvědomou potřebu zachovat si důstojnost v každé situaci. Proto si například nedovolíte ukazovat jakékoliv projevy náklonnosti na veřejnosti, či dát na jevo, že vás něco ranilo. Na svět se budete dívat velmi realisticky, což se může odrazit i ve vašem rozhodování. Nezřídka se objevuje také navazování vztahů kvůli zajištění společenského statusu.

Toto období bude poněkud chladnější, co se týče lásky a mileneckých vztahů. Velké city však budete chovat k přátelům. V jejich společnosti vám pak bude nejlépe a budete si jich také náležitě vážit. Své povaze budete moci dát volný průběh. Vaše osobnost má v těchto dnech jakousi jiskru, která k vám přitahuje velké množství lidí. Jen dejte pozor, abyste se nezapletli se špatnými lidmi.

Merkur ve Střelci
2.11.20:06 - 8.1.11:21
i
2.11.

V tomto období mohou být vaše morální aspekty velmi silné. Nejen proto se zřejmě rádi budete stylizovat do role soudce, pokud se octnete ve středu sporu dvou jiných jedinců. Ve svých myšlenkách si budete jistí a budete velkorysí, rádi však ostatní chvíli necháváte na pochybách, než jim sdělíte potřebné. Libovat si budete v komentování filosofických či politických záležitostí.

Mars ve Lvu
4.11.05:11 - 6.1.11:35
e
4.11.

Toto období přináší spoustu fyzické energie, ale i pevné duševní zdraví. S běžnými denními problémy se tak teď dokážete vypořádat hravě. S vaší šikovností však přichází potřeba uznání vaší osoby. Zde je třeba zpozornět, protože tady už může docházet ke konfliktu. Sebevědomí vám rozhodně nechybí, avšak na druhé straně někdy můžete postrádat zdravou sebe-kritičnost.