Měsíc

charakterizuje nitro, duši, vnitřní já či podvědomí a pod jeho vlivem se tak jedinec stává plachým, uzavřeným, citlivým

Měsíc

Měsíc ovlivňuje především naše nitro, naši duši. Říká se, že v astrologii je Měsíc zrcadlem, či opakem Slunce, které naopak prezentuje náš zevnějšek či ego. Z hlediska horoskopu tak patří mezi nejdůležitější symboliku. Tím jak je měsíc blízko zemi, tak také významně působí každodenně na náš metabolizmus, což můžete sledovat v lunárním kalendáři.

Měsíc symbolizuje matku, nebo ženu, proto se například v mýtech a starých pohádkách mluví o měsíci v ženském rodě. Jde také o symbol plodnosti či početí. Měsíc ztělesňuje touhu porozumět tomu, co se odehrává uvnitř nás, porozumět svým nejniternějším pocitům a oddat se pouze citům. Zastupuje naše přírodní instinkty a zárověň nás ochraňuje. Dokáže nám také prozradit mnohé o tom, co potřebujeme (ne co chceme).

Je-li Měsíc v horoskopu silně prosazen, jedinec je na pohled spíše plachý, citlivý – zkrátka uzavřený do sebe a soustředící se na vlastní pocity a fantazii. Toto souvisí i s tím, jak je Měsíc interpretován z psychologického hlediska. Zde zastupuje naše dětství – jisté vzorce, které máme zažité, zakódované hluboko v sobě.

Měsíc v Beranu Energie těchto dnů s sebou přináší neklid. Život běží rychlým tempem, což vás baví, avšak na druhou stranu toužíte ho... Měsíc v Býku Ve dnech, kdy je Měsíc v Býku, na nás působí poněkud nervózní energie. Věci nám vyhovují tak, jak jsou nastaveny nyní... Měsíc v Blížencích Působit na nás v těchto dnech bude energie toužící po společnosti druhých lidí. Rádi budete komunikovat, ale také nas... Měsíc v Raku Ve dnech, kdy se Měsíc náchází v Raku, budeme možná citlivější než obvykle. Aktuální energie přikládá velkou váhu rod... Měsíc ve Lvu Působí na nás energie podporující tvorbu hodnot a budování, na které budete posléze hrdí a za které si vyslouží pochv... Měsíc v Panně Energie těchto dnů nám bohužel přinese dávku stresu. Typická bývá také stylizace se do role „mučedníka“. Prakticky to... Měsíc ve Vahách V těchto dnech na nás působí společenská energie. To po čem teď toužíte je uznání, ale třeba i pochvala od ostatních ... Měsíc ve Štíru Energie je v těchto dnech plna emocí. Často tak jednáme impulzivně či žárlivě, obzvláště pokud se cítíme jakkoliv ohr... Měsíc ve Střelci Těmto dnům vládne energie přinášející klid a optimismus. Často se však objevuje pocit, že člověk dlouho nevydrží na j... Měsíc v Kozorohu V těchto dnech můžeme očekávat pozitivní energii v oblasti zaměstnání i obchodu. Toto umístění propůjčuje vysokou mír... Měsíc ve Vodnáři Nevýhodou energie těchto dnů může být fakt, že je spíše samotářská. Více něž po společnosti lidí tak budete toužit po... Měsích v Rybách V těchto dnech můžeme očekávat energii v oblasti fantazie, která bude nevyhnutelně pracovat na plné obrátky. Rozum ta...