1.10. 2018

Silné a slabé polohy planet

Jak už jistě víte, v horoskopu každá z planet Sluneční soustavy je přiřazena (a tedy vládne) určitému znamení zvěrokruhu. Sféra je rozdělena tak, že Slunci bylo přiřazeno znamení Lva a Měsíci znamení Raka. Dále každá z takzvaně „tradičních“ planet (tzn. planety, které byly objeveny dříve – tedy planety vnitřní v solárním systému + Jupiter a Saturn) vládne dvěma znamení zvěrokruhu, a to takto: Merkur vládne Panně a Blížencům, Venuše vládne Býku a Vahám, Mars Beranu a Štíru, Jupiter Střelci a Rybám, a konečně Uran vládne Kozorohu a Vodnáři. Planety takzvaně „nové“, které byli objeveny později, byly přiřazeny, aby spoluvládly znamením zvěrokruhu takto: Uran Vodnáři, Neptun Rybám a Pluto Štírovi.

Silné a slabé polohy planet

Pokud tedy planety stojí ve svých znameních, znamená to, že jejich vliv je zesílený. A naopak vliv planety bude utlumen (tedy zeslabený) pokud bude stát v protilehlém znamení. Slunce tedy bude oslabeno ve znamení Vodnáře, Měsíc v Kozorohu. U těchto dvou základních těles se však změny v protilehlých znameních neprojevují příliš výrazně, vzhledem k tomu, že jsou samy velmi dominantní. Merkur je pak oslaben v Rybách a ve Střelci, Venuše ve Štíru a v Beranu, Mars v Býku a ve Vahách, Jupiter v Panně a v Blížencích a Saturn v Raku a ve Lvu.

Těmto silným a slabým polohám planet je tak nutné v horoskopu věnovat zvýšenou pozornost při jeho výkladu. Pokud se chcete o pozicích planet v jednotlivých znameních a jejich důsledcích dozvědět více, doporučujeme navštívit naši stránku Planety, na které naleznete například i graf jejich aktuální pozice na naší obloze. Můžete si také vypočítat pozice pro datum a konkrétní čas vašeho narození a zjistit tak, jaké planety formovaly váš charakter.