26.5. 2016

Znamení zvěrokruhu a související části těla

Astrologie ustanovuje, že každé z dvanácti znamení zvěrokruhu je úzce spojeno s funkcí všech orgánů a systémů každého živého organismu na této planetě. Oblasti těla byly přiřazeny „od hlavy až k patě“ znamením v tomto pořadí: Beran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Vodnář a Ryby. Tento systém ovlivňuje také náš emocionální stav, stejně jako zájem o různé aspekty života a činnosti. Je napojen na naše zdraví a pohodu.

Znamení zvěrokruhu a související části těla

Existují dva základní způsoby jak poznat, která část těla je ovlivňována kterým znamením:

Jeden se týká skutečnosti, že oblasti, kterým znamení vládne, představují také slabá místa jedinců náležejících k tomuto znamení, a odhaluje, kde by měli být opatrní.

Druhý význam odkazuje na vliv každého znamení zvěrokruhu, když je měsíc v jejich postavení. Například, Beran vládne horní polovině těla, obzvláště pak hlavě. Proto, když je Měsíc v Beranu, astrální vliv říká, že migrény a jiné postižení mozku se vyskytují častěji.

Beran vládne hlavě a různým orgánům v rámci hlavy – např. očím. Postavení Měsíce v tomto znamení se bude odrážet v oblasti hlavy, produkovat bolesti, neuralgii nebo onemocnění mozku. Měli byste se vyhnout obtížné a stresující práci. Je lepší trávit čas odpočinkem.

Býk vládne v oblasti krku, uší a týlní oblast. Choroby, na které jsou tyto oblasti háklivé, jsou: struma, záškrt a mrtvice. Jak každé znamení vždy vytváří zpětnou reakci proti druhému, může se při měsíci v Býku produkovat zácpa nebo nepravidelná menstruace. Dávejte pozor, abyste příliš nenamáhali krční svalstvo, nebo nechytili chřipku.

Blíženci vládnou pažím a rukám, ovlivňují také plíce a horní žebra, a proto Měsíc v tomto znamení může vést k plicnímu onemocnění, zápalu plic, zánětu průdušek nebo astma. Měli byste trávit více času venku, na čerstvém vzduchu, ale vhodně oblečeni. Nesnažte se zvedat těžké předměty.

Rak vládne jícnu, žaludku, slinivce, horní části jater, a hrudníku, proto tedy i Měsíc v Raku produkují zažívací potíže, plynatost, kašel, škytavku, vodnatost, dokonce i hysterii, a žlučové kameny. Efektivní budou procedury zahrnující nohy, stejně jako stomatologický zákrok.

Lev ovládá srdce, míchu, a aortu, a proto je Měsíc ve Lvu příčinou regurgitace, mdlob, aneurysmatu a zakřivení páteře, také artero-sklerózy, překrvení a anémie. Vyhněte se napětí a stresu. Efektivní budou procedury léčící oči a nohy.

Panna vládne oblasti břicha, dolní části jater a sleziny, a proto Měsíc v Panně produkuje zánět pobřišnice, podvýživu, břišní tyfus a zánět slepého střeva. Doporučena je žaludeční dieta. Za každou cenu byste měli zabránit jakýmkoli operacím břicha a okolních oblastí. Efektivní budou procedury prováděné na nohou.

Váhy vládnou ledvinám, bederní oblasti páteře, vazomotorickému systému a kůži, proto Měsíc v tomto znamení produkuje časté močení, nebo naopak potlačení moči a zánět močovodů, které spojují ledviny s močovým měchýřem, ekzémy a jiné kožní onemocnění. Zamezte nadměrné vystavování se chladu a sezení na zemi. Dieta je velmi důležité.

Štír vládne oblastí močového měchýře, močové trubice a pohlavních orgánů obecně, i konečníku a oblasti sestupného tračníku, prostatě; proto tedy postavení Měsíce ve Štíru produkuje polypy, onemocnění dělohy a vaječníků, zvětšení prostaty a nepravidelnosti menstruace. Nevystavujte se chladu a vyvarujte se chirurgickým zákrokům v této oblasti. Dieta - méně jíst pikantní a těžké jídla, patří zelenina. Těhotné ženy by se měly vyvarovat jakéhokoli napětí.

Střelec vládne boků a stehnům, stehenní kosti, kyčelním tepnám a žílám, sedacímu nervu; tím i Měsíc ve Střelci způsobuje revmatismus a onemocnění kyčelního kloubu. Je také známo, že toto znamení zvěrokruhu má vliv na zlomené kosti. Detox jater se nedoporučuje, stejně jako operace žil a kapilár. Vyhněte se delším procházkám a namáháni nohou. Vyhněte se tuku a těžkým potravinám.

Kozoroh má vliv na pokožku a kolena, ale má také reflexní účinek na žaludek, který se řídí opačným znamením zvěrokruhu - Rakem. Proto Měsíc v Kozorohu způsobuje ekzém a další kožní onemocnění, ale také zažívací poruchy. Vyhněte se fyzické zátěži, zejména páteře a kostí, které se stávají křehkými.

Vodnář vládne kotníkům, a celkově končetinám od kolen po kotníky. Vyhněte se delším procházkám, výletům a namáhání nohou, i nervovému napětí systému. Nedoporučuje se – chirurgické zákroky na nohách a kloubech, stejně jako operace na smyslových orgánů, zejména očí.

Ryba vládne nohám a prstům na nohou. Má také reflexní účinek na břišní oblasti, která se řídí opačným znamením zvěrokruhu, jímž je Panna. Proto tedy Měsíc v tomto znamení naznačuje potíže s nohami a jejich deformity. Vytváří také touhu po alkoholu či drogách, které mohou vyústit v delirium. Snažte se chodit méně a noste jen pohodlné boty. Tělo se stává v tomto období citlivějším, takže všechno, co přijmeme (alkohol, kofein, a léky) může mít mnohem silnější účinek.