1.10. 2015

Horoskop krok za krokem

Jak jistě všichni víte, abyste zjistili svůj horoskop, je třeba znát minimálně datum svého narození. Avšak méně lidí ví, že stejně důležité jsou i další dva údaje: místo narození – čili poloha v zeměpisné síti na Zemi a přesný čas narození (minimálně hodina). Po zahrnutí těchto údajů se vám otevře nový svět. Horoskop stvořený přímo pro Vaši osobu.

Horoskop krok za krokem

A jak tohle vlastně funguje v teorii? Nejdůležitější je určit správný poměr kvalit a živlů. Toto zařazení platí obecně pro jedince spadající pod jedno z dvanácti znamení zvěrokruhu. Rozeznáváme celkem čtyři živly (oheň, vzduch, voda, a země) a tři astrologické kvality (základní, pevná, a pohyblivá). Ke každé z kvalit tak logicky přísluší čtyři znamení zvěrokruhu, což můžete vidět v následující tabulce:

  ZÁKLADNÍ PEVNÁ  POHYBLIVÁ 
OHEŇ   Beran  Lev  Střelec
VZDUCH  Váhy  Vodnář   Blíženci
VODA   Rak  Štír  Ryby
ZEMĚ   Kozoroh  Býk  Panna

Toto určení je velmi důležité pro stanovení sil a energií v horoskopu, které nás ovlivňují, a také zjištění základních povahových znaků jednotlivých znamení.

Dalším krokem je zjištění znamení Ascendentu. Zde je již třeba znát přesnou hodinu narození, abychom dokázali o konkrétním jedinci získat přesnější obraz o jeho významných povahových rysech. A co vlastně pojem Ascendent znamená? Jedná se o první a ten nejdůležitější (kardinální) dům (viz. níže), který určuje základní dispozice jednotlivce. Jeho osobnost, vzhled i zdravotní odolnost. Tento fakt poté ve spojitosti s vaší vládnoucí planetou (tzv. regentem), která přísluší vždy jednotlivému znamení, nám poskytuje informace o životní cestě jedince. Jeho celkovém působení, projevu a úspěšnosti.

V neposlední řadě si při sestavování horoskopu musíme dát pozor na polohu Slunce, Měsíce a jednotlivých planet a jejich umístění v astrologických domech. Takový astrologický dům si můžeme představit jako prostor vymezený pro jedno znamení na obvodu zvěrokruhu. Celkem jich máme dvanáct, stejný počet jako znamení. Jejich rozmístění je u konkrétního jedince závislé jak na zeměpisné poloze, tak na datu a času narození. Takovýto výklad už nám napoví mnohé o životních oblastech, ve kterých bude jedinec vynikat, nebo ve kterých naopak úspěšný být nemusí.

Ve skutečnosti astrologie tak jednoduchá není, ale doufáme, že jste si díky tomuto článku mohli udělat alespoň hrubý obrázek o tom, jak horoskop funguje. O vše ostatní se postará náš zkušený tým astrologů.