Venuše

souvisí především s naší citovou stránkou života; symbolizuje lásku a vztahy, ale i psychologii jedince a jeho schopnosti činit rozhodnutí

Venuše

Z hlediska astronomie je nám Venuše známa již od prehistorických dob. Ze Země je totiž zanedlouho po západu Slunce viditelná pouhým okem. Tato planeta je nám rovněž ze všech nejblíže.

V horoskopu rozhodně Venuše zastupuje roli ženy, což se v mnohém odráží ve vlastnostech, které propůjčuje jedincům nacházejícím se v jejím vlivu. Zpravidla také poukazuje na touhu daného člověka a na jeho schopnost být nesobecký, či obětovat se pro druhé. Ať už se jedná o jeho čas, city či peníze. V souvislosti s problematikou dávání pak Venuše často signuje vše týkající se vztahů. To jak se cítíme v blízkosti druhého člověka, jak dokážeme přijímat a dávat lásku.

Mezi další oblasti, ve kterých se Venuše silně projevuje, patří například psychologie. Nebo také naše rozhodování a schopnosti hodnotit a vybírat si. Ovlivňuje nás i v přístupu k majetku a financím, ale také v tom jak vnímáme umění. 

Venuše v Beranu V tomto období nejspíše budete mít tendence rozhodovat se spíše impulsivně, svým srdcem. Pokud jde o lásku a vztahy s... Venuše v Býku Toto období pro vás bude velmi intenzivní. Vaše smysly budou doslova ve střehu, a tak budete každý okamžik velmi prož... Venuše v Blížencích V tomto odbobí dlouho nepostojíte na jednom místě. Láká vás cestování, nové zážitky, společnost a flirt. Na ostatní m... Venuše v Raku V tomto období budou vaše city velmi hluboké, což samozřejmě může vést ke zranitelnosti. A tak není divu že navenek s... Venuše ve Lvu V tomto období vstupují do hry tendence vystupovat teatrálněji než obvykle, hlavně pokud jde o lásku a vztahy. Dobře ... Venuše v Panně Toto období vám přinese zbystřené smysly. Hlavně co se rozhodování týče. Schopnost rozlišit míru vkusu ostatních, roz... Venuše ve Vahách V tomto období budete podvědomně přikládat velkou váhu vztahům a budete dbát na to, aby byly vyvážené a harmonické. T... Venuše ve Štíru V tomto období zřejmě budete přitahovat a sami i vyhledávat jedince, kteří působí hluboce, komplexně a například i zá... Venuše ve Střelci Velmi blízký vztah si v tomto odbobí můžete vypěstovat skrze vzdělání. Sami se velmi rádi učíte novým věcem a objevuj... Venuše v Kozorohu V tomto období budete pravděpodobně cítit podvědomou potřebu zachovat si důstojnost v každé situaci. Proto si napříkl... Venuše ve Vodnáři Toto období bude poněkud chladnější, co se týče lásky a mileneckých vztahů. Velké city však budete chovat k přátelům.... Venuše v Rybách V tomto období se budete moci těsit z přízně ostatních lidí ve vašem okolí. Vaše mysl je otevřená, a tak je velmi sna...