Jupiter

je symbolem pokroku a událostí; pod jeho vlivem je člověk radostný, až bodrý, v negativním smyslu může podporovat hazard a gamblerství

Jupiter

Z astronomického hlediska je Jupiter pátá planeta od Slunce a zároveň největší. Je také první planetou která již nepatří do vnitřního systému. Proto je i z hlediska astrologie velmi důležitým přelomovým bodem.

Jupiter do horoskopu přináší sebedůvěru a optimismus a často bývá spojen s myšlenkou štěstí a radosti. Člověk který s touto planetou rezonuje bude velmi bodrý a nebude se bát riskovat. I proto je logické, že tato planeta bývá spojována s gamblerstvím a hazardem, ať už v podobě experimentů, či chybných úsudků.

Planeta je spojována s dalekými cestami – a to jak fyzickými a mentálními. Na těchto cestách nás provází, dohlíží na nás a ochraňuje nás. Může být také patronem vzdělání, porozumnění – což jak si můžeme všimnout, lze být chápáno jako přenesený smysl slova „cesta“.

Jupiter v Beranu V tomto období naplno využijete svůj vůdčí potenciál. Ti jedinci, kteří jsou sebejistí a nebojí se vystoupit z řady, ... Jupiter v Býku V tomto období se vám bude díky trpělivosti a stabilitě, kterou zprostředkuje umístění Jupiteru v Býku, dařit zejména... Jupiter v Blížencích V tomto období se octnete v jednom kole, čeká vás spousta cest za poznáním, rozhovorů a diskuzí s lidmi v okolí. Táhn... Jupiter v Raku V tomto období máte vysoké sociální cítění a budete dobře chápat morální principy. Obzvláště ty, kterým vás učili vaš... Jupiter ve Lvu Těšit se můžete z pevného fyzického zdraví a duševního optimismu, sebedůvěry a živého vystupování. I tato pozitiva se... Jupiter v Panně V tomto období mohou být vaše vlastní ambice poněkud omezeny. Velmi těžké pro jedince může být vyniknout z davu a usp... Jupiter ve Vahách V tomto období si velmi užijete cestování ve společnosti druhých lidí. Budete mí také tendence zaujímat konvenční mor... Jupiter ve Štíru V tomto období můžete očekávat možný hmotný zisk z investic, daní či například pojištění. Nebezpečí vám ale hrozí, po... Jupiter ve Střelci V tomto období se budete s výhodou řídit vlastním přesvědčením. Budete sebejistí, a proto si poradíte i při řešení ro... Jupiter v Kozorohu Jupiter je v Kozorohu poněkud omezován, proto zřejmě budete v tomto období velmi starostliví a opatrní. Raději než vy... Jupiter ve Vodnáři V tomto období budete flexibilní a plní pochopení, což se ukazuje jako velká výhoda při práci s lidmi a s osobním pří... Jupiter v Rybách V tomto období vám bude lépe v ústraní, mimo střed pozornosti. I když se velkým dílem zasloužíte o pomoc druhým, nebu...