Ascendent

charakterizuje naši startovní sílu, náš projev a pohled na svět, názory a vyjadřování

Ascendent

Ascendent – neboli východní bod horoskopu – je znamení zvěrokruhu, které se nacházelo na východní ekliptice v místě a čase vašeho narození. Tento aspekt je proto důležitý faktor osobního horoskopu definující vaši startovní energii a směr do života.

Symbolizuje identitu člověka, a to jak se projevuje na venek. Jaké má vyjadřovací schopnosti a vystupování, jak působí na druhé, s kým se ztotožňuje a nebo také jak vnímá sám sebe. Můžeme to chápat jako jakousi „optiku“, kterou má každý člověk naprosto unikátní. Na stejnou realitu tak dva různí lidé mohou pohlížet odlišně.

Ascendent také představuje způsob, jakým se stavíme k problémům, náboženským, filosofickým či jiným otázkám. Vypovídá o tom, jakým způsobem se dokážeme integrovat do společnosti, a které jedince si nejspíše budeme vybírat za své společníky.

Ascendent v Beranu Ascendent v Býku Ascendent v Blížencích Ascendent v Raku Ascendent ve Lvu Ascendent v Panně Ascendent ve Vahách Ascendent ve Štíru Ascendent ve Střelci Ascendent v Kozorohu Ascendent ve Vodnáři Ascendent v Rybách