Slunce

charakterizuje povahové rysy, identitu jedince a to jak půsoobíme na ostatní; pod slunečním vlivem se člověk rozvíjí a seberealizuje; původ a zdroj energie

Slunce

Z hlediska astronomie je Slunce hvězdou uprostřed našeho solárního systému. Umožňuje život na Zemi, protože nám poskytuje světlo a tepelnou energii. Země je od této zářivé hvězdy vzdálena 150 milionů kilometrů, a přesto má na nás prakticky největší vliv.

V astrologii dokonce můžeme říct, že vliv Slunce snad i důležitější než poloha hvězd. Podle polohy slunce se totiž určuje například jarní bod, který indikuje start Berana a tedy celého horoskopu. Slunce nám tedy určuje rozmezí znamení zvěrokruhu, které jsou pak pojmenovány dle souhvězdí na hvězdné obloze. Souhvězdí se navíc vlivem zemské precese stále nepatrně pohybují, ale pro horoskop jsou důležitější roční období, které závisí právě na slunci. V podstatě můžeme říct, že tato hvězda je řídícím prvkem celého horoskopu.

Slunce symbolizuje náš život, to jak působíme na ostatní a náš zevnějšek (na rozdíl od Měsíce, který odráží lidskou duši a nitro). Týká se tak našeho ega a identity, avšak nejen to. Popisuje také to, jak a kde chceme být uznáváni druhými a jak sami nahlížíme na své „já“. Postavení Slunce pak formuje povahu člověka a určuje její hlavní rysy. V tomto smyslu je pozitivním signifikátorem sebevědomí, vitality a štědrost. Je také symbolem otce, což můžeme pochopit tak, že poukazuje na naše zkušennosti od ranného dětství až po dospělost s biologickým otcem, či se vzorem otce, se kterým jsme se v životě setkávali.

Spolu se Sluncem se do našeho horoskopu vlévá hřejivá síla, světlo a energie; také vše osvobozuje od stínů a temnoty. Člověk se může lépe rozvíjet, seberealizovat, být podnikavý. Naopak pokud na nás působí negativně, podporuje naši rozmařilost či pýchu.

Slunce v Beranu V tomto období můžete očekávat velkou energii, a to jak v kariéře, tak ve vztazích. Konečně si začnete věřit, což se ... Slunce v Býku Toto období pro vás může být velmi plodné. Dokážete teď být velmi vytrvalí a také stabilní ve svých názorech. Projevu... Slunce v Blížencích V tomto období vám zřejmě nebude dopřáno příliš klidu. Touha po nových informacích, kterou zřejmě budete velmi neodkl... Slunce v Raku Může se stát, že v tomto období budete emocionálnější než obvykle. Na lidi ve vašem okolí budete působit velmi mile, ... Slunce ve Lvu Toto období vám propůjčí velkou dávku tvořivé síly ale i například vůdcovských schopností. Najednou vám nebude dělat ... Slunce v Panně V tomto období zřejmě nebudete schopni ubránit se nervozitě. Budete teď o něco pomalejší, nejistější a přesně takto b... Slunce ve Vahách Toto období pro vás bude spíše vážné. Ve svých činech i vystupování ve společnosti teď budete velmi rozvážní, v někte... Slunce ve Štíru V tomto období ve své bojovnosti můžete být až bezohlední nebo posedlí. Dejte si proto pozor, jak budete působit na s... Slunce ve Střelci V tomto období si zaručeně užijete klidu. Vaše nálada bude nejspíše velmi pozitivní a optimistická. Váš projev ve spo... Slunce v Kozorohu Toto období pro vás může být opět jakýmsi zpomalením ve vašich ambicích. Zřejmě budete cítit potřebu distancovat se o... Slunce ve Vodnáři V tomto období na ostatní budete působit velmi přátelsky a chápavě. Nebude vám dělat větší problém přizpůsobit se oko... Slunce v Rybách V tomto období dostane prostor vaše intuice. Ke svému okolí dokážete být velmi pozorní a empatičtí. Na ostatní tak pů...