Rak květen Horoskop 2021

Emocionální ale zodpovědný charakter, náladový a rezervovaný

V květnu přejde Mars negativně ovlivní všechny, jež se v tomto znamení narodili. Budete mít tendence obcházet problémy oklikou a jejich řešení odkládat na jindy.
Na druhou stranu vaše ochranářské sklony v tomto měsíci budou větší než obvykle. V případě, že by byl někdo z vašich blízkých ohrožen, je bránit za každou cenu a nebudete mít daleko ani k fyzické síle. Ti z vás, co se ale budou snažit dusit své pocity v sobě to docílí jen k nepodložené zlobě

V tomto období nevydržíte postávat na jednom místě, jelikož vás bude přitahovat nepřeberné množství možností. Budete schopni skloubit různé okruhy vašeho života a všem dávat dostatečnou pozornost. Jedná se o období rozkvětu - květen tedy bude opravdu velice plodný. Rak by si však měl dávat pozor na sklony k arogantnímu chování a vztahovačnosti, jeho blízké by to mohlo odpudit. Takže než něco řeknete, mějte na mysli, že držet jazyk za zuby má někdy cenu zlata.

Rak červen >>


Slunce v Býku
19.4.22:19 - 20.5.21:21
b
19.4.
Slunce v Blížencích
20.5.22:21 - 21.6.05:18
c
20.5.

Toto období pro vás může být velmi plodné. Dokážete teď být velmi vytrvalí a také stabilní ve svých názorech. Projevujete se tak na venek jako přirozená autorita a můžete budit dokonce respekt ve svých řadách. Do popředí ve vašich hodnotách se v těchto dnech dostávají i peníze a jistá podvědomá potřeba je shromažďovat. Hnání touto myšlenkou jste tak schopni například podávat vyšší pracovní výkony než obvykle. V extrému však na okolní jedince můžete působit příliš hrabivě a nenasytně.

V tomto období vám zřejmě nebude dopřáno příliš klidu. Touha po nových informacích, kterou zřejmě budete velmi neodkladně pociťovat, vás bude hnát stále kupředu. Ve společnosti budete působit - ve snaze rozšířit své vědomosti co nejvíce - velmi komunikativně, zpravidla i intelektuálně, a v extrému pak až povrchně. Nové znalosti a dovednosti vám každopádně budou pomáhat ve vaší seberealizaci, proto se nemusíte bát věnovat nyní čas vzdělání třeba i na úkor vztahů.

Venuše v Býku
14.4.20:02 - 9.5.03:43
b
14.4.
Venuše v Blížencích
9.5.04:43 - 2.6.15:00
c
9.5.

Toto období pro vás bude velmi intenzivní. Vaše smysly budou doslova ve střehu, a tak budete každý okamžik velmi prožívat. To platí především co se vztahů a lásky týče, ale také například pro kulturní zážitky jako je divadlo či umění. Tendence klást příliš vysoké nároky na lidi ve svém okolí vám přijde přirozená, někdy se však může vymstít. Rozhodujte se raději obezřetně.

V tomto odbobí dlouho nepostojíte na jednom místě. Láká vás cestování, nové zážitky, společnost a flirt. Na ostatní možná v důsledku vašeho chování budete působit v extrémních případech i jako povrchní. V lásce se zřejmě jen těžko v tomto období budete chtít omezit pouze na jednoho partnera. V případě stálých vztahů pak budete spokojeni pouze, pokud vám partner bude poskytovat dostatek zajímavých podnětů. 

Merkur v Býku
19.4.12:15 - 4.5.04:39
b
19.4.
Merkur v Blížencích
4.5.05:39 - 11.7.22:23
c
4.5.

V tomto období se často setkáme s racionálním chováním a snahou zachovat si chladnou hlavu. Emoce jakoby se nás v rozhovoru pod vlivem Merkuru netýkaly. Naše komunikace je tak spíše pomalá a rozvážná – ale nadruhou stranu zase velmi srozumitelná. Díky své trpělivosti a vytrvalosti také v tomto období dokážete jakýkoliv úkon dotáhnout do zdárného konce.  Nic tak nebrání vašemu rozvoji.

V tomto období budete velmi verbálně zdatní, budete skvělým řečníkem. Nebude vám chybět ani slovní zásoba, ani sebevědomí. Navíc vaším přístupem, kdy nikomu nic nevnucujete, si dokážete získat mnoho posluchačů a dokážete je i ovlivnit. Vaše zájmy budou velmi rozmanité. Bavit vás bude cokoliv, čím si rozšířite své obzory a ukojíte svou touhu po vzdělávání.

Mars v Raku
23.4.13:19 - 11.6.15:03
d
23.4.

V tomto období by vaše energie měla směřovat hlavně k vašim blízkým, nebo k domovu – čili k zázemí, které společně vytváříte. Zde se také nejvíce v těchto dnech projeví vaše ochranářské sklony. Ve stresových situacích se zřejmě uchýlíte k obrannému postoji. Pokud emoce budete dusit v sobě, může to vést až k hořkosti a nepodložené zlobě.