Rak květen Horoskop 2020

Emocionální ale zodpovědný charakter, náladový a rezervovaný

V květnu přejde Mars negativně ovlivní všechny, jež se v tomto znamení narodili. Budete mít tendence obcházet problémy oklikou a jejich řešení odkládat na jindy.
Na druhou stranu vaše ochranářské sklony v tomto měsíci budou větší než obvykle. V případě, že by byl někdo z vašich blízkých ohrožen, je bránit za každou cenu a nebudete mít daleko ani k fyzické síle. Ti z vás, co se ale budou snažit dusit své pocity v sobě to docílí jen k nepodložené zlobě

V tomto období nevydržíte postávat na jednom místě, jelikož vás bude přitahovat nepřeberné množství možností. Budete schopni skloubit různé okruhy vašeho života a všem dávat dostatečnou pozornost. Jedná se o období rozkvětu - květen tedy bude opravdu velice plodný. Rak by si však měl dávat pozor na sklony k arogantnímu chování a vztahovačnosti, jeho blízké by to mohlo odpudit. Takže než něco řeknete, mějte na mysli, že držet jazyk za zuby má někdy cenu zlata.

Rak červen >>


Slunce v Býku
19.4.16:31 - 20.5.15:33
b
19.4.
Slunce v Blížencích
20.5.16:33 - 20.6.23:27
c
20.5.

Toto období pro vás může být velmi plodné. Dokážete teď být velmi vytrvalí a také stabilní ve svých názorech. Projevujete se tak na venek jako přirozená autorita a můžete budit dokonce respekt ve svých řadách. Do popředí ve vašich hodnotách se v těchto dnech dostávají i peníze a jistá podvědomá potřeba je shromažďovat. Hnání touto myšlenkou jste tak schopni například podávat vyšší pracovní výkony než obvykle. V extrému však na okolní jedince můžete působit příliš hrabivě a nenasytně.

V tomto období vám zřejmě nebude dopřáno příliš klidu. Touha po nových informacích, kterou zřejmě budete velmi neodkladně pociťovat, vás bude hnát stále kupředu. Ve společnosti budete působit - ve snaze rozšířit své vědomosti co nejvíce - velmi komunikativně, zpravidla i intelektuálně, a v extrému pak až povrchně. Nové znalosti a dovednosti vám každopádně budou pomáhat ve vaší seberealizaci, proto se nemusíte bát věnovat nyní čas vzdělání třeba i na úkor vztahů.

Venuše v Blížencích
3.4.19:00 - 7.8.17:07
c
3.4.

V tomto odbobí dlouho nepostojíte na jednom místě. Láká vás cestování, nové zážitky, společnost a flirt. Na ostatní možná v důsledku vašeho chování budete působit v extrémních případech i jako povrchní. V lásce se zřejmě jen těžko v tomto období budete chtít omezit pouze na jednoho partnera. V případě stálých vztahů pak budete spokojeni pouze, pokud vám partner bude poskytovat dostatek zajímavých podnětů. 

Merkur v Býku
27.4.21:39 - 11.5.23:43
b
27.4.
Merkur v Blížencích
12.5.00:43 - 28.5.19:54
c
12.5.
Merkur v Raku
28.5.20:54 - 5.8.05:20
d
28.5.

V tomto období se často setkáme s racionálním chováním a snahou zachovat si chladnou hlavu. Emoce jakoby se nás v rozhovoru pod vlivem Merkuru netýkaly. Naše komunikace je tak spíše pomalá a rozvážná – ale nadruhou stranu zase velmi srozumitelná. Díky své trpělivosti a vytrvalosti také v tomto období dokážete jakýkoliv úkon dotáhnout do zdárného konce.  Nic tak nebrání vašemu rozvoji.

V tomto období budete velmi verbálně zdatní, budete skvělým řečníkem. Nebude vám chybět ani slovní zásoba, ani sebevědomí. Navíc vaším přístupem, kdy nikomu nic nevnucujete, si dokážete získat mnoho posluchačů a dokážete je i ovlivnit. Vaše zájmy budou velmi rozmanité. Bavit vás bude cokoliv, čím si rozšířite své obzory a ukojíte svou touhu po vzdělávání.

V těchto dnech můžete mít příjem i předávání informací poněkud zkreslen emocemi. A to zcela podvědomně a automaticky. Brát si ale řeči příliš osobně může být spíše nevýhodou. Snažte se zaměřit spíše na fakta. Vaší výhodou bude to, že jako společník, partner či jen posluchač dokážete být velmi empatičtí. Lidé se ve vaší společnosti budou cítit dobře.

Mars ve Vodnáři
30.3.21:22 - 13.5.05:59
k
30.3.
Mars v Rybách
13.5.06:59 - 28.6.03:31
l
13.5.

V tomto období si velmi budete cenit svých přátel, rodiny, nebo obecně lidí, kteří jsou k vám loajální. Za takové vám pak nebude dělat žádný problém bojovat. Vaše morální vědomí v těchto dnech je velmi vysoké. Proto pohled na netoleranci či nespravedlnost vás zřejmě velmi naštve. Sami zastáváte pokrokové názory a vyznačujete se zpravidla velmi dobrými organizačními schopnostmi.

V tomto období se budete projevovat spíše neutrálně, ve snaze maskovat své pocity. V extrémní situaci, kdy jste například svědky utrpení jiných lidí, či nespravedlnosti, jste ale schopni se rozzuřit a náhle neznáte přitele. V tématech, které vám nejsou příjemné, budete zřejmě i v pokročilejším věku velmi ostýchaví. Typická pro toto období je také náchylnost k citovým závislostem.