15.7. 2023

Pluto ve Vodnáři

Pluto se do Vodnáře přemístí poprvé od konce 18. století a zůstane zde po dvě dekády. Bude si na styl vzdušného znamení chvíli zvykat a několikrát přejde z Vodnáře zpět do Kozoroha. Ve Vodnáři nějaký čas pobýval již v roce 2023 a opět se do znamení dostane 20. ledna 2024, kde setrvá do 1. září. Od 19. listopadu zde již zůstane do roku 2043, přičemž se ještě vrátí v roce 2044, než se přesídlí do Ryb.

Pluto ve Vodnáři

Pluto je pojmenován po řeckém bohu podsvětí a v astrologii symbolizuje hloubku, tajemství, cykly smrti a znovuzrození, stejně jako zničení a stvoření. Předpokládá se, že jeho vzdáleným postavením od Slunce má výrazný a dlouhodobý vliv na společnost, spíše než na jednotlivce. Poskytuje nám obrovské šance ve všech oblastech života. Na druhou stranu nás může přivést k posedlosti, rozporům a touze po moci. Pluto si libuje v extrémech a do našich životů přitahuje dramatické události.

Progresivní a nekonvenční Vodnář vládne sociálním interakcím, technologiím, rovnosti, vědě a humanitárním aktivitám. Proto se transformační síla Pluta projeví právě v těchto oblastech a způsobí změny ve společnosti zejména prostřednictvím technologií a vědy. Toto silné spojení ovlivní náš dosavadní život, způsob jakým pracujeme, komunikujeme, přijímáme informace a chápeme svět. Přinese větší důraz na sociální spravedlnost a budeme hledat cestu větší svobody.

Toto spojení zvýší intuici a pomůže v duchovním růstu. Vodnář je spojován s vyšším vědomím a energie Pluta poskytne čas k hlubokému sebe objevení. Nicméně tato energie může vyvolat i konflikty. Vodnář si váží svobody a individuality ale odvrácená strana těchto kladů může přerůst v pocit odcizení a nepochopení. Proto můžeme očekávat velké změny i v oblasti vztahů.

Lidé narození ve znamení Vodnáře nebo s jeho silným umístěním v horoskopu, ucítí dopad tranzitu Pluta hmatatelněji. Opakovaně se budou osvobozovat od starých vzorců, aby našli vlastní cestu. Nebude to snadné, jelikož ucítí pozitivní ale i negativní vliv Pluta silněji než ostatní.

Věk spojení Vodnáře a Pluta bude mít významný dopad na společnost i jednotlivce, které mohou být jak pozitivní, tak negativní. Je proto důležité přijmout energii Pluta a pracovat s jeho umístěním ve Vodnáři, tak abychom uspěli v osobním životě ale i ve společnosti jako celek.