24.12. 2016

Nejčastější otázky a odpovědi v astrologii

Pokud jste v astrologii začátečník, či se pouze chcete ujistit v tom co už víte, rozhodně pokračujte ve čtení. Připravili jsme si pro vás odpovědi na ty nejčastější otázky v oblasti astrologie, se kterými se náš zkušený tým setkává téměř dennodenně.

Nejčastější otázky a odpovědi v astrologii

1. Je nutné znát přesný čas narození?

Pokud chcete zjistit charakteristiku vašeho znamení, či vás zajímá obecný dlouhodobý výhled pro dané období – pak vám stačí znát pouze datum Vašeho narození. Pokud ale prahnete po horoskopu „na míru“, který musí uvažovat všechny aspekty, pak je pro jeho určení nutné znát i přesný čas a navíc místo narození. Jedině tak může být váš horoskop přesný a unikátní.

Jestli čas svého narození neznáte, za drobný poplatek ho můžete zjistit například v archivu nemocnice nebo příslušného úřadu.

2. Co je to vlastně astrologie?

Astrologie je obor, zabývající se zkoumáním souvislostí mezi děním na obloze (charakterizováno polohami planet, Měsíce, a pohybem hvězd) a jeho vlivem na člověka. A to jak z hlediska psychiky tak z hlediska těla – například zdraví a fyzické kondice.

3. Co je to horoskop?

Horoskop můžeme chápat jako zachycení kvality daného časového úseku prostřednictvím sledování postavení a pohybu planet a jejich působení na Zemi i vzájemně mezi sebou. Takový horoskop má potom vypovídací schopnost o energii, kterou je daná chvíle nabitá, či o podmínkách, které nám nějaká situace nabízí.

4. Co jsou to aspekty a jaký mají podíl na horoskopu?

Takový aspekt si můžeme představit jako úhel, který spolu svírá dvojice planet (přičemž Slunce je vrcholem tohoto úhlu). Aspekty jsou jedním z nejdůležitějších faktorů při tvorbě horoskopu. Určují totiž míru vlivu jednotlivých planet a dalších astrologických prvků.

5. Zajímalo by mě, jaký je můj horoskop, avšak zároveň se toho bojím…

Tato reakce je mezi lidmi poměrně častá. Jistě se však není čeho bát. Astrologii nemůžeme brát jako věštění, sleduje pouze energie a šance, které postavení planet přináší. Horoskop tak člověku říká jaké má možnosti, ukazuje mu jeho cestu, avšak rozhodnutí je na něm.