10.9. 2019

Keltský horoskop: co o vás vypovídá vaše stromové znamení?

Keltský stromový horoskop, stejně tak jako klasická astrologie, vychází z myšlenky, že datum a čas našeho narození určitým způsobem formuje naše povahové vlastnosti. Keltové však přikládali obrovský význam hlavně stromům a rostlinám, které pro ně byly nekonečnou studnicí informací a moudrosti. Proto vytvořili třináct znamení - podle počtu měsíčních cyklů v roce - která svým způsobem odrážejí osobnost jim přidělených stromů a rostlin. Jaké je to vaše a co o vás vypovídá?

Keltský horoskop: co o vás vypovídá vaše stromové znamení?

Bříza (24. prosinec - 20. leden)

Lidé s energií břízy se snadno nechají unést svým nadšením a ambicemi, díky čemuž silně motivují i ostatní. Bývají tolerantní, houževnatí, odolní a dokážou zachovat chladnou hlavu za jakýchkoliv podmínek. Také jsou přirozenými vůdci, takže se této role bez váhání ujmou, kdykoli to situace vyžaduje.

Jeřáb (21. leden - 17. únor)

Zrozenci ve znamení jeřábu jsou přirozenými filozofy. Mají doširoka otevřenou mysl, která je natolik kreativní a originální, že se často setkávají s nepochopením. Pod jejich chladnou slupkou se ukrývají vášnivé ideály, které jsou zdrojem jejich motivace. Pouhou přítomností podporují transformaci všech a všeho ve svém okolí.

Jasan (18. únor - 17. březen)

Hlavní kvality “jasanových” jedinců zahrnují především silnou intuici, fantazii a umělecké vlohy. Občas bývají dost náladoví, ale jen proto, že jejich mysl se neustále posouvá a pracuje. Mohou působit jako samotáři, ale ve skutečnosti jsou jen ve svém vlastním světě, a tak jim na názoru ostatních příliš nesejde.

Olše (18. březen - 14. duben)

Olše jsou přirozenými strůjci veškerého dění okolo sebe. Díky jejich velkému sebevědomí dokážou být nesmírně okouzlující a tím pádem i vlivní. Prokouknou každou lež, a když k tomu dojde, neberou si servítky. Také si dost váží svého času, a tak se snaží dělat vše pro to, aby jej neztráceli.

Vrba (15. duben - 12. květen)

Osoby narozené ve znamení vrby bývají velmi inteligentní a tvořivé a umějí naslouchat své intuici. Dobře si uvědomují, že vše má svůj čas, díky čemuž dokáží k řadě situací přistupovat trpělivě a realisticky. Mají dobrou paměť, čímž své okolí mnohdy dost ohromí. Často se však v životě drží zpátky kvůli svým strachům.

Hloh (13. květen - 9. červen)

Lidé s vibrací hlohu nikdy nejsou takoví, jak na první pohled působí. Většinou vypadají, jakoby žili průměrným, někdy až nudným životem, avšak ve svém nitru si nesou spoustu vášně a kreativní energie. Jsou velice přizpůsobiví partneři a také dobří posluchači, takže se jim blízcí často svěřují se svými problémy.

Dub (10. červen - 7. červenec)

Jedinci narození ve znamení dubu dostali do vínku obrovskou sílu. Jsou rozenými bojovníky, a tak často stojí za těmi, kteří se za sebe nedokážou postavit sami. Jejich nástrojem však není násilí, nýbrž pečující, velkorysá a ochotná povaha. Automaticky předpokládají, že vše dobře dopadne, což se obvykle nakonec také stane.

Cesmína (8. červenec - 4. srpen)

Cesmína má tu nejvznešenější povahu ze všech stromových znamení. Díky jejich ušlechtilosti a vytrvalosti se z těchto jedinců stávají velmi úspěšní leadeři. Nikdy se nevzdávají a když přijdou překážky, tak své snažení ještě zdvojnásobí. Málokdy se setkají s porážkou, což okolí motivuje k tomu, aby je vnímali jako skutečnou autoritu.

Líska (5. srpen - 1. září)

Líska svým zrozencům propůjčuje inteligenci, efektivitu a excelentní organizační schopnosti. Mají dobrou paměť, a tak jsou vždy dokonale informovaní, avšak někdy kvůli tomu vypadají, jako by se chtěli předvádět. Potřebují mít ve všem pořádek a mají silný smysl pro detail, což promítají do každé činnosti, které se věnují.

Vinná réva (2. září - 29. září)

Lidé s vibrací vinné révy často bývají velmi náladoví. Mají v sobě totiž řadu protikladů, které jim brání se rozhodovat, ale na druhou také napomáhají objektivně zvážit všechny možnosti. Jistotu mají hlavně ve věcech, které jim přinášejí požitek, ať už je to jídlo, víno či hudba. Tady se totiž projeví jejich dobrý vkus.

Břečťan (30. září - 27. říjen)

Osoby s povahou břečťanu mají ostrý intelekt a silný soucit. Vůči ostatním jsou velmi loajální a štědří, takže bývají vždy nablízku, když někdo potřebuje pomocnou ruku. Také působí velice šarmantně a charismaticky a i když vše napovídá tomu, že situace nedopadne dobře, stejně vše dokážou zcela obrátit a ještě k tomu s grácií.

Rákos (28. říjen - 24. listopad)

Jedinci narození ve znamení rákosu obvykle uchovávají spoustu tajemství. Mají nutkavou potřebu všemu přijít na kloub, díky čemuž snadno vyřeší jakýkoliv problém. Navíc milují poutavé příběhy, a tak se často nechají unést různými drby. S okolím se někdy snaží manipulovat, vždy ale mají dobré úmysly.

Černý bez (25. listopad - 23. prosinec)

Černý bez dodává jeho zrozencům silnou touhu po svobodě. Ostatním se takoví lidé mohou zdát povrchní a možná až příliš divocí. Pod jejich extrovertní slupkou se však ukrývá velmi přemýšlivá duše. Svým blízkým se snaží pomoci za jakýchkoliv okolností, avšak jejich upřímnost může někdy dost zabolet.