15.10. 2023

Dvojplamen

Každý člověk má šanci setkat se svým dvojplamenem. Toto spojení je často zaměňováno se vztahem spřízněných duší, jedná se však o velmi odlišné pouto. Spřízněná duše do našeho života vstupuje, aby nás podpořila a připojila se k naší cestě. Setkání s dvojplamenem naprotitomu způsobuje radikální životní proměny. Nastavuje nám zrcadlo, jehož prostřednictvím lépe porozumíme vlastním tužbám, silným a slabým stránkám.

Dvojplamen

V obou případech se jedná o duchovní spojení, která se odlišně projevují. Obecně se věří, že na světě máme několik spřízněných duší ale dvojplamen existuje pouze v jedné další inkarnaci. Jedná se totiž o rozdělení jedné duše na dvě poloviny, které se stali samostatně celistvé.

Pokud jste prožili setkání a cítili jste, jako byste se dříve již potkali nebo jste měli pocit lásky na první pohled, jednalo se s největší pravděpodobností o dvojplamen. Lidé, v takovém vztahu sdílejí intenzivní spojení a jasně vnímají energii druhého, dokonce i když nejsou fyzicky spolu. Toto pouto bývá intenzivnější v každém ohledu. Bohužel i v negativním smyslu a může se lehce stát destruktivním, načež alespoň jeden z dvojice tento tlak neustojí, a nakonec je právě jejich silné propojení od sebe oddělí. Nicméně dopad vztahu bývá vždy trvalý, protože se v něm odehrává vysoká úroveň fyzické a duševní intimity, která oba změní. Rozchod přináší bolestivou ztrátu, jako by člověk přišel o kus vlastní duše.

Astrologie nám může pomoci zjistit, zda někdo je nebo není náš dvojplamen. Často se stává, že jsou oba narozeni ve stejném znamení, nebo stejném živlu, což vysvětluje společné rysy. V některých případech mohou mít dokonce narozneniy ve stejný den. Avšak není to pravidlem a v horoskopu mohou sdílet jiná postavení planet nebo měsíčních uzlů.

Jednou z nejčastějších mylných představ o dvojplamenech je, že se vždy jedná o milostné vztahy. Přestože tomu tak často bývá, mohou být také platonické, v rodině nebo mezi příteli. Vždy se však jedná o hluboké duchovní spojení, které se s žádným jiným nedá srovnat.