Býk květen Horoskop 2021

Silný až tvrdohlavý, ale praktický a rozhodný

V květnu se býkům vrátí sebevědomí díky vlivům Slunce ve všech aspektech života. Je proto ideální doba, abyste se vrátili k úkonům, které jste v minulosti zavrhli s tím, že ně nestačíte. Možná budete tentokrát velice mile překvapeni. Budete samostatní a mírně egocentričtí, proto bude lepší, pokud se jim budete věnovat sami.
Tato hvězda také dává osobám sklony si své okolí podrobit a vládnout mu. Lepší období pro zamyšlení se nad výchovou dětí už letos nemusí přijít. Snažte si s nimi zároveň zachovat vlídný vztah.

Snažíte se už delší dobu o povýšení? Tak právě v tomto období by se mohlo dostavit. Zaměstnavatel vaši snahu konečně ocení a vy byste tak mohli sklidit ovoce za vaši práci. Pokud jste podnikatelé, květen a jeho energie vám do života přinesou příležitosti, díky nimž vyděláte více peněz. Býk by však neměl zapomínat na rodinu. Možná právě teď někdo čeká, že se mu omluvíte za určitou chybu, kterou jste udělali v minulosti.

Býk červen >>


Slunce v Býku
19.4.22:19 - 20.5.21:21
b
19.4.
Slunce v Blížencích
20.5.22:21 - 21.6.05:18
c
20.5.

Toto období pro vás může být velmi plodné. Dokážete teď být velmi vytrvalí a také stabilní ve svých názorech. Projevujete se tak na venek jako přirozená autorita a můžete budit dokonce respekt ve svých řadách. Do popředí ve vašich hodnotách se v těchto dnech dostávají i peníze a jistá podvědomá potřeba je shromažďovat. Hnání touto myšlenkou jste tak schopni například podávat vyšší pracovní výkony než obvykle. V extrému však na okolní jedince můžete působit příliš hrabivě a nenasytně.

V tomto období vám zřejmě nebude dopřáno příliš klidu. Touha po nových informacích, kterou zřejmě budete velmi neodkladně pociťovat, vás bude hnát stále kupředu. Ve společnosti budete působit - ve snaze rozšířit své vědomosti co nejvíce - velmi komunikativně, zpravidla i intelektuálně, a v extrému pak až povrchně. Nové znalosti a dovednosti vám každopádně budou pomáhat ve vaší seberealizaci, proto se nemusíte bát věnovat nyní čas vzdělání třeba i na úkor vztahů.

Venuše v Býku
14.4.20:02 - 9.5.03:43
b
14.4.
Venuše v Blížencích
9.5.04:43 - 2.6.15:00
c
9.5.

Toto období pro vás bude velmi intenzivní. Vaše smysly budou doslova ve střehu, a tak budete každý okamžik velmi prožívat. To platí především co se vztahů a lásky týče, ale také například pro kulturní zážitky jako je divadlo či umění. Tendence klást příliš vysoké nároky na lidi ve svém okolí vám přijde přirozená, někdy se však může vymstít. Rozhodujte se raději obezřetně.

V tomto odbobí dlouho nepostojíte na jednom místě. Láká vás cestování, nové zážitky, společnost a flirt. Na ostatní možná v důsledku vašeho chování budete působit v extrémních případech i jako povrchní. V lásce se zřejmě jen těžko v tomto období budete chtít omezit pouze na jednoho partnera. V případě stálých vztahů pak budete spokojeni pouze, pokud vám partner bude poskytovat dostatek zajímavých podnětů. 

Merkur v Býku
19.4.12:15 - 4.5.04:39
b
19.4.
Merkur v Blížencích
4.5.05:39 - 11.7.22:23
c
4.5.

V tomto období se často setkáme s racionálním chováním a snahou zachovat si chladnou hlavu. Emoce jakoby se nás v rozhovoru pod vlivem Merkuru netýkaly. Naše komunikace je tak spíše pomalá a rozvážná – ale nadruhou stranu zase velmi srozumitelná. Díky své trpělivosti a vytrvalosti také v tomto období dokážete jakýkoliv úkon dotáhnout do zdárného konce.  Nic tak nebrání vašemu rozvoji.

V tomto období budete velmi verbálně zdatní, budete skvělým řečníkem. Nebude vám chybět ani slovní zásoba, ani sebevědomí. Navíc vaším přístupem, kdy nikomu nic nevnucujete, si dokážete získat mnoho posluchačů a dokážete je i ovlivnit. Vaše zájmy budou velmi rozmanité. Bavit vás bude cokoliv, čím si rozšířite své obzory a ukojíte svou touhu po vzdělávání.

Mars v Raku
23.4.13:19 - 11.6.15:03
d
23.4.

V tomto období by vaše energie měla směřovat hlavně k vašim blízkým, nebo k domovu – čili k zázemí, které společně vytváříte. Zde se také nejvíce v těchto dnech projeví vaše ochranářské sklony. Ve stresových situacích se zřejmě uchýlíte k obrannému postoji. Pokud emoce budete dusit v sobě, může to vést až k hořkosti a nepodložené zlobě.