12.8. 2020

Ascendent a descendent: o co se jedná a jak ovlivňují vaši osobnost?

Určitě víte, v jakém jste se narodili znamení - ta se určují podle dnu vašeho narození. Věděli jste však, že v přesném čase a místě vašeho příchodu na svět došlo také k rozhodnutí vašeho ascendentu a descendentu? Tyto pojmy pocházejí z latiny, kdy ascendent znamená “stoupající” a descendent pravý opak, tedy “klesající”. Ascendent tedy určuje znamení, které bylo v čase vašeho narození na východním horizontu, zatímco descendent na tom západním.

Ascendent a descendent: o co se jedná a jak ovlivňují vaši osobnost?

Ascendent přímo určuje naše prožívání reality. Jedná se o jakýsi astrologický filtr, který ovlivňuje, jak je naše vnitřní já projektováno do externí reality, a také jak my osobně externí realitu prožíváme. Dalo by se to brát jako takovou “masku”, kterou nosíme, protože ne vždy reprezentuje naši pravou identitu a emoce.

Odráží:

  • Jak se naše osobnost ukazuje ve světě
  • Jak nás vidí druzí
  • Naše vztahy

Opačný Descendent se dá popsat jako naše “temná stránka”. Odráží vše, čím nejsme, ale tíhneme pro to u ostatních a v životě obecně. Pomůže nám odhalit vlastnosti, od kterých se disociujeme nebo které potlačujeme v našem vědomí. Když těmito aspekty disponují lidé, které potkáváme, táhne nás to k nim, protože zjednodušeně řečeno se protiklady přitahují.

Sami sebe vidíme v kvalitách, jaké má náš ascendent, nicméně druzí nás vidí jako náš descendent. Díky tomu, že do našeho života přicházejí lidé s kvalitami našeho descendentu máme možnost čelit fragmentům naší bytosti, které popíráme, díky čemuž se stáváme scelenější a vyváženější.