17.6. 2020

Blíží se retrográdní Merkur v Raku - co to pro nás znamená?

Pokud se alespoň trošku zajímáte o astrologii, určitě jste již slyšeli o takzvaném retrográdním Merkuru. V roce 2020 jej můžeme očekávat od 17. února do 10. března, od 18. června do 12. července a od 14. října do 3. listopadu. O co se ale vůbec jedná?

Blíží se retrográdní Merkur v Raku - co to pro nás znamená?

Tento jev se děje třikrát až čtyřikrát do roka - za jeho průběhu to vypadá, že je Merkurova oběžná dráha opačná oproti té standardní. Planety se kolem Slunce pohybují z východu na západ, a když se Merkur vydá opačným směrem, tedy ze západu na východ, je v retrográdě.

Zpětný pohyb je však iluzí - přirovnejme jej k situaci, kdy jedete po dálnici rychleji než auto vedle vás. Oba dva jedete stejným směrem, ale jelikož vy jedete rychleji, mohlo by se zdát, že druhé auto spíše couvá. To stejné se děje, když naše planeta prochází Merkurem v naší dráze kolem Slunce. Merkur se jen pohybuje pomaleji než naše planeta, kvůli čemuž vzniká iluze, že se pohybuje opačným směrem.

Astrologové věří, že právě tento jev má vliv na naše životy - a to hlavně co se týče oblastí komunikace a technologií - právě s těmito aspekty je spojován Merkur. Kvůli tomu se na retrográdní Merkur svádí spousta škaredých věcí - od sociálních nedorozumění, selhaných obchodních příležitostí, po promeškané lety nebo potíže s autem či mobilem.

Ať už má na vás tento jev jakýkoli vliv, určitě se jedná o perfektní příležitost provést určitou sebereflexi a nedělat ukvapená rozhodnutí. Zpomalte trošku své tempo a tuto energii využijte pro cokoliv, co vyžaduje vaše přehodnocení a revizi. Může se také stát, že se vám budou vracet negativní zážitky z minulosti, nebraňte se jim. Energie tohoto jevu volá po integraci traumat.