15.7. 2022

Siderální a tropikální horoskop

Stalo se vám, že jste si vypočítali svoji hvězdnou mapu predikcí a základních osobnostních vlastností, a nestačili jste se divit tomu, jak moc to k vám nesedí? Možná je na čase vyměnit systém výpočtu horoskopu. Vítejte v siderální astrologii!

Siderální a tropikální horoskop

Ve zkratce by se dalo říct, že alfou a omegou konfliktu mezi teorií tropikální a siderální je začátek astrologického roku, tedy v umístění prvního stupně Berana. Tropikalní zvěrokruh je pohyblivý díky umístění prvního stupně Berana na první jarní den, tedy na 21.3 gregoriánského kalendáře. Ve skutečnosti však první jarní den nepřipadl na 0 stupně Berana už 1700 let. Siderální horoskop je pevný a oproti tropikalnímu pravdivější, protože začátek astrologického roku nemá pevné datum a vždy připadá na první stupeň Berana.

Každé z 12 znamení má 30 stupňů, což dává dohromady kolo natálního horoskopu a díky rozdílnému počátku astrologického roku tak každých 72 let dochází k posunu syderálního horoskopu o 1 stupeň oproti tropikálnímu horoskopu. A jak tento posun ovlivní váš horoskop? Především proto, že některé vaše planety jsou ve skutečnosti v jiném znamení, než by vám ukázal klasický (tropikální) horoskop. To znamená, že některé vaše vlastnosti a aspekty mohou být v rozporu s tím, čemu by napovídal váš horoskop vypočítaný tropikálním systémem.

Vezměte si například stydlivého člověka s nízkým sebevědomím, který má ovšem v jeho horoskopu, který využívá tropikální systém, Merkur v Beranu. Merkur je spojen s inteligencí a s tím, jak pracujeme s našimi myšlenkami, ale také s komunikací s okolím. Merkur v Beranu by napovídal sebevědomému a společenskému člověku. Když se ale podíváme na jeho horoskop vypočítaný siderálním systémem, Merkur se nyní nachází v Rybách, což k danému člověku sedí výrazně více. Merkur v Rybách totiž odpovídá stydlivému člověku s velmi jemným způsobem komunikací.

Možná jste také již slyšeli o znamení Hadonoše. Je to 13. znamení horoskopu, které siderický horoskop někdy zařazuje mezi znamení Štíra a Střelce. Konkrétně připadá na dobu mezi 29. listopadem a 17. prosincem. Osoba narozená v tomto znamení může být velmi charismatická a lidmi oblíbená, může mít ovšem lehce manipulativní sklony.

Nemusíte být narození ve znamení Hadonoše, aby pro vás byl siderický horoskop důležitý. Je totiž možné, že siderální horoskop by vám mohl ukázat a vysvětlit určité aspekty vaší osobnosti, který by vám váš tropikální horoskop neukázal.