15.1. 2023

Cheirón

Cheirón v horoskopu zastupuje naše vnitřní zranění. Tento asteroid je pojmenován po kentaurovi, který je v řecké mytologii považován za moudrého učitele a léčitele. Určením, v jakém znamení se Cheirón nacházel během narození nám umožní porozumět vlastním slabostem. Ukáže však i dar, kterým můžeme léčit druhé.

Cheirón

Cheiróna v životě potkala tři zásadní utrpení. Prvním bylo odmítnutí rodiči, kteří se při pohledu na něj zděsili, a učinili z něj sirotka. Během svého života se stal učitelem mnoha antických hrdinů a myslitelů. Právě druhé utrpení mu nedopatřením způsobil jeden z žáků, který jej zranil otráveným šípem. Polobožský původ jej uchránil před smrtí, ne však před bolestí. Po marných pokusech se vyléčit, došel k jedinému východisku, kterým byla smrt. Vzal na sebe Prométheovo prokletí, a tak se mu podařilo zemřít, přičemž Prométheus získal svobodu. Po smrti ho bohové pozvedli z podsvětí na oblohu, kde v souhvězdí kentaurů opět nabyl své nesmrtelnosti.

Cheirón v jednotlivých znamení:

V Beranu

Bojují s myšlenkou neúspěchu a vyjádřením vlastní identity. Vidí skrytou sílu v druhých, díky čemuž jsou skvělými rádci.

V Býku

Mají problémy vnímat vlastní hodnotu a postrádají pocit bezpečí, zejména pokud neoplývají bohatstvím. Jsou soucitní a obětaví, což z nich dělá výborné společníky.

V Blížencích

Často se cítí odstrčení a potýkají se s nízkým sebevědomím. Dokáží léčit druhé pomocí láskyplných slov.

V Raku

Jejich problémy bývají zakořeněny v dětství. Cítí se opuštění a nemilovaní, což jim dělá problémy při navazování nových vztahů. Dokáží beze slov porozumět druhým a poskytnout útěchu.

Ve Lvu

Chybí jim uznání druhých a prožívají neustálý boj ve snaze dosáhnout dokonalosti. Motivují a inspirují své okolí.

V Panně

Již v dětství se cítí neúplní, což se projevuje v nerealisticky vysokých standardech. Touží pomáhat a představují výborné učitele či lékaře.

Ve Vahách

Mají pocit, že ve svém životě postrádají vysněný protějšek. Zároveň prožívají zranění ve vztazích a zhrzení. Jsou skvělými posluchači a rádci.

Ve Štíru

Obavy z intimity a nedostatek důvěry vyvolávají žárlivost a problémy ve vztazích. Na druhou stranu, tento celoživotní boj jim umožňuje vidět pod povrch a hluboce druhým porozumět.

Ve Střelci

Je pro ně těžké nalézt životní cíl, což je způsobeno zničením principů a přesvědčení během dospívání. Jejich způsob myšlení je činí jedinečnými filozofy.

V Kozorohu

Využívají kariéru k vyjádření vlastní identity a vyžadují uznání druhých. Jejich potíže jsou mnohdy spojovány se vztahem k otci či autoritě. Představují velké pracanty a jsou ochotni se obětovat pro druhé.

Ve Vodnáři

Mají pocit, že nikam skutečně nepatří. Cítí se bez podpory nebo přehlíženi. Jejich mysl funguje jinak než u ostatních, dokáží tak pomoci se složitými problémy.

V Rybách

Trpí pocitem zrady ze strany lidí ale i vesmíru. Často se staví do pozice oběti. Jsou velmi soucitní a dokáží se vžít do situace druhých.