15.4. 2022

Plodné dny - znáte svůj lunární cyklus?

Přirozená regulace početí je metoda, která byla vyvinuta slovenským doktorem a psychiatrem Dr. Eugenem Jonášem. Tato metoda využívá pozici Měsíce a Slunce vůči Zemi k přesnému výpočtu plodných dnů ženy. Od doby jejího vzniku se ukázala jako velmi efektivní a pomohla stovkám žen.

Plodné dny - znáte svůj lunární cyklus?


Dr. Jonáš představil tuto metodu v padesátých letech minulého století. Už od mládí se zabýval astrologií a byl přesvědčen, že tak velká událost jako je početí dítěte nemůže být náhodná a nezbytně se musí řídit zákony a principy spojenými s pozicí planet v daném okamžiku. Dr. Jonáš věřil, že pokud porozumíme těmto zákonům, pak budeme schopni přesně vypočíst plodné dny ženy. 


Po letech výzkum dospěl Dr. Jonáše k překvapivému závěru: každá žena má ve skutečnosti dva cykly plodnosti. První je známý jako hormonální cyklus a žena při něm plodná v období ovulace. Druhý cyklus, lunární, nastává v momentu, když je úhel mezi Měsícem a Sluncem vůči Zemi stejný jako v momentu, kdy se žena narodila. Tento okamžik se nazývá lunární moment početí a jinými slovy je to chvíle, kdy se měsíc nachází přesně ve stejné fázi jako v čas narození ženy. Vědecké výzkumy ukázaly, že v tento přesný čas je  pravděpodobnost na početí velmi vysoká a pokud chce žena tuto metodu využít, pak by měla mít pohlavní styk v době během 24 hodin před ním. Lunární moment početí a ovulace jsou na sobě nezávislé a žena může otěhotnět během obou období, pokud se ale tyto období překrývají, i.e. když žena ovuluje během jejího lunárního momentu početí, pak je pravděpodobnost na otěhotnění o to vyšší. 


Dr. Jonáš do své metody také zahrnul předpověď pohlaví dítěte. To je závislé na tom, zda se Měsíc v dané fázi nacházel v ženském či mužském znamení. Pokud v ženském, což jsou všechny zemské a vodní znamení, pak je pravděpodobné, že dítě bude holčička a pokud se měsíc nacházel v mužském, což jsou všechny ohnivá a vzdušná znamení, pak bude dítě nejspíše chlapeček. Metoda předpovědi pohlaví dítěte samotná není vědecky ověřena a je tak spíše orientační, ovšem samotná Jonášova metoda početí se za desetiletí výzkumu ukázala účinná na 98%, což napovídá, že pokud byste se rádi brzy dočkali miminka, určitě stojí za to prozkoumat váš lunární cyklus.