Horoskop 2024

Rok 2024 přinese změny a nový pohled na život pro všechna znamení zvěrokruhu. Pro oblast práce a financí horoskop 2024 předpovídá úspěch, ke kterému však bude zapotřebí vytrvalého úsilí. Štěstí bude nakloněno zejména romantickým vztahům.

Začátek roku bude, pod vlivem Marsu ve Střelci, optimistický, plný svobody a dobrodružné nálady. Motivace a přísun fyzické energie pomůže při realizaci cílů, které jste si do nového roku stanovili. Pozor by si však měla dávat zejména ohnivá znamení, která mohou v tomto období lehce ztratit směr, a následkem toho zanechat svých předsevzetí.

V první polovině roku se energie ustálí a vznikne ideální doba k podnikání, práci a studiu. Budete postupně pracovat na všech položkách ve vašem seznamu cílů a pocítíte stabilní progres. Pragmatický postoj k životu zaujmou zejména zemská znamení, která jsou přirozeně praktická a trpělivá i vodní znamení mohou očekávat vynikající výsledky. Toto období bude ve znamení bohatství a požitků.

Uprostřed léta, pohybem Saturnu, pocítíte tíhu vlastních závazků. Jakékoliv rozšíření povinností nebo nutnost učinit zásadní rozhodnutí bude stresující. Zejména vzdušná znamení se mohou cítit unaveně a pokud včas nezpomalí hrozí jim pocity úzkosti a deprese. Raději proto zvolněte, dopřejte si čas pro sebe a rodinu.

Podzim ovlivní zejména retrográdnost Jupitera, což negativně zapůsobí na Lva a Vodnáře, kteří neuvidí výsledky své práce a mohou se cítit deprimovaně. Toto napětí, jim však pomůže učinit pozitivní změny v životě. Naopak štěstí se přiklání na stranu zemních znamení, kterým bude přáno a dveře příležitostí se jim budou otevírat před očima.

Na konci roku bude mít největší vliv opět Mars ale tentokrát ve znamení Raka, což vyvolá touhu po budování rodinných hodnot. Energie ohnivé planety a jemnost tohoto znamení způsobí zvýšenou citlivost. Čas strávíte s rodinou či partnerem a hluboké city, které pocítíte ke svým blízkým ale i k okolní kráse vás zahřejí u srdce.


Jupiter v Býku
16.5. 2023 - 26.5. 2024
b
16.5.
Jupiter v Blížencích
26.5. 2024 - 9.6. 2025
c
26.5.

V tomto období se vám bude díky trpělivosti a stabilitě, kterou zprostředkuje umístění Jupiteru v Býku, dařit zejména v podnikání, či obchodní činnosti. Zkrátka v čemkoliv co zahrnuje finance. Svým rozhledem nad věcí, dokážete všechny rozpracované záležitosti dotáhnout do zdárného konce. Lidi, kteří se vás ve vaší cílevědomosti budou snažit brzdit, nebudete mít vůbec v oblibě. 

V tomto období se octnete v jednom kole, čeká vás spousta cest za poznáním, rozhovorů a diskuzí s lidmi v okolí. Táhnout vás to bude také k novým zkušennostem, například v zahraničí. Toto období je vhodné i pro tvůrčí činnosti. Nevýhodou této touhy po informacích, kterou přináší vliv Jupiteru, může být v pochybnostech o náboženství, které si snažíme vysvětlovat příliš logicky.

Saturn v Rybách
7.3. 2023 - 25.5. 2025
l
7.3.

V tomto období můžete pociťovat velkou nevoli, pokud vás někdo přemlouvá či manipuluje do situace, které nejsou ve vašem zájmu. Setkat se můžete s výčitkami svědomí, například i když daná věc nebyla přímo ve vaší zodpovědnosti, ale mohla být. Kvůli neustálým tendencím zpytovat své svědomí se budete uzavírat před okolním světem. Mohou se objevit i sklony k alkoholismu.

Uran v Býku
15.5. 2018 - 26.4. 2026
b
15.5.

V tomto období můžete pociťovat touhu po změnách toho, co máte zažito jako standartní. Ať už se jedná o tradice ve společnosti, či vlastí žebříček hodnot. Jste tvořiví, a máte spoustu výborných nápadů, tak není divu, že se vám příčí cokoliv, co je již zastaralé. V tomto období však také hrozí náhlé zvraty ve vztazích. Dokážete být velmi nesmiřitelní.

Neptun v Rybách
3.2. 2012 - 30.3. 2025
l
3.2.

V tomto období zřejmě budete pociťovat velkou mentální sílu. Pokud na něco budete myslet dostatečně často a intenzivně, a přidáte k tomu někdy i notnou dávku trpělivosti; časem se vysněného zaručeně dočkáte. Kvůli vaší mírumilovné a charitativní povaze se ale sami možná dostanete do finanční tísně, z čehož mohou plynout i existenční problémy.